pl - depilacja laserowa Toruńen - depilacja laserowa Toruńde - depilacja laserowa Toruń
medycyna estetyczna Toruń

Karboksyterapia Julie - cellulit

 

INTELIGENTNA KARBOKSYTERAPIA

Mechanizm karboksyterapii
Karboksyterapia to zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cieniutkiej igiełki. Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, która prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu.

Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, ale do najbardziej spektakularnych należy redukcja cellulitu, rozstępów i cieni pod oczami. Dobre efekty daje też przy redukcji tkanki tłuszczowej, redukcji wiotkości skóry oraz redukcji łysienia. Szczególnie wrażliwe na iniekcje CO2 są komórki tłuszczowe, gdyż prowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

Inteligentna karboksyterpaia Julie
Urządzenie Julie to najnowsze i najbardziej innowacyjne urządzenie do karboksyterapii na rynku, które otrzymało prestiżową nagrodę Produkt Roku 2017 wśród urządzeń do karboksyterapii. Oprócz skuteczności gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa niespotykany w dotychczasowych urządzeniach:
- SYSTEM S&INT - który samodzielnie dobiera parametry zabiegowe nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium.
- SYSTEM DHS - podwójne podgrzewanie dwutlenku węgla, które minimalizuje uczucie bólu podczas zabiegu.
- SYSTEM PFC - precyzyjna regulacja przepływu CO2
- SYSTEM ACS - automatyczne odpowietrzanie systemu, które gwarantuje sterylność i bezpieczeństwo zabiegu
- SYSTEM HFS - podwójna filtracja gazu
- gaz LAPAROS - najwyższej jakości medyczny dwutlenek węgla o czystości 99,5%

 

Wskazania:
- Cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej
- Rozstępy
- Cienie pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy
- Zwiotczenie skóry po porodzie i związane z wiekiem
- Łysienie
- Łuszczyca

Przeciwskazania:
- Ciąża
- Choroby serca i płuc
- Nowotwór
- Stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
- Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowe

Bolesność
Zabiegom towarzyszy uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek. Zależne jest to od indywidualnego progu bólowego danej osoby, natomiast na pewno nie można określić tych zabiegów jako wysoce bolesnych, ale też nie należą do przyjemnych.

Czas zabiegu i liczba zabiegów w serii
Zabiegi trwają od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 8.

Wygląd skóry tuż po zabiegu
W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, zanika ono po kilku minutach.

Więcej o innowacyjnym urządzeniu Julie dowiesz się na www.inteligentna-karboksyterapia.plmedycyna estetyczna Toruń by 73dpi