pl - depilacja laserowa Toruńen - depilacja laserowa Toruńde - depilacja laserowa Toruń
medycyna estetyczna Toruń
Jesień - idealny czas na rozpoczęcie kuracji depilacji laserowej

Pogoda na laser

Okazuje się, że to właśnie jesień i zima to najlepsze pory na rozpoczęcie kuracji trwale usuwającej owłosienie przy pomocy lasera. Dlaczego?

- Słońce to główne przeciwwskazanie dla depilacji laserowej Dlatego właśnie najlepszym okresem do przeprowadzenia tego typu zabiegów jest jesień i zima. Nie narażamy depilowanych miejsc na groźne promienie. Dodatkowo skóra jest wtedy jaśniejsza, przez co światło lasera jest lepiej absorbowane przez same włosy i dzięki temu depilacja jest skuteczniejsza.

- Naszym sprzymierzeńcem w skutecznej kuracji usuwania zbędnego owłosienia będzie też czas. W zależności od miejsca na ciele włosy rosną w różnym tempie. Cała kuracja składa się przeważnie z 4-5 zabiegów i trwa od 5 do 12 miesięcy. Najwolniej przechodzą przez fazy wzrostu włosy na kończynach, jeśli więc myślimy o zupełnie gładkich nogach w następne letnie upały, to warto zaczynać kurację właśnie teraz.

Najskuteczniej
Lasery diodowe dobrej klasy to obecnie najlepsza metoda rozprawiania się z niechcianym owłosieniem. Przede wszystkim jest to depilacja na zawsze. I nie są to tylko głosy marketingowe, dowodzą tego również badania publikowane w British Journal of Dermatology w 2012 roku. Według danych, pacjenci poddawani zabiegom depilacji laserowej laserem diodowym oceniali poziom satysfakcji z efektów na 9 w 10-punktowej skali. Wynik ten zdecydowanie przewyższał oceny zabiegów IPL czy elektrokoagulacji. 

- Te same opinie wyrażają nasi pacjenci. Prowadzimy regularne ankiety, w których widzimy, że osoby korzystające z lasera diodowego Light Sheer średnio już po drugim zabiegu deklarują utratę 50-60 proc. owłosienia. Po 4-5 zabiegach mamy skuteczność na poziomie 85-90 proc, a włosy, które pozostają są cienkie i jasne.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze
Zaskakujące jest to, iż kobiety na golenie i depilacje poświęcają łącznie aż 50-70 dni swojego życia. Depilacja laserowa zdecydowanie skróci ten czas. Pozytywnie wpłynie też na stan naszego portfela – na kupowane latami maszynki czy wizyty u kosmetyczki wydamy znacznie więcej pieniędzy niż na serię zabiegów. Poza tym mamy naprawdę atrakcyjne ceny, które różnią się od cen, które panowały na toruńskim rynku jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Nasze ceny możesz sprawdzić TUTAJ

Bez obaw
W momencie tzw. strzału lasera czujemy lekkie ukłucie lub pieczenie. Zależy to od wrażliwości skóry, jej koloru, grubości włosów czy samego miejsca na ciele. W skali bólu określanego od 1 do 10, depilacji laserowej przyznaje się 3. W przypadku bardzo wrażliwych miejsc takich jak pachy, czy bikini stosujemy dodatkowo znieczulenie miejscowe.

Nie musimy też się martwić o swoje zdrowie i bezpieczeństwo naszej skóry. Każdy dobry laser diodowy posiada najwyższy certyfikat bezpieczeństwa FDA. Laser taki świeci jedną długością fali 800nm, która nie wnika wgłąb ciała, a zaledwie na 2mm i działa stricte na cebulki włosowe. Zabiegi wykonywane są przez certyfikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem, a każda wizyta poprzedzona jest szczegółowym wywiadem i tzw. próbą laserową, która wyklucza uczulenie.

Więcej o depilacji laserowej i naszej ofercie czytaj TUTAJ
medycyna estetyczna Toruń by 73dpi